”Atelier în Mai” revine pe simeze la Casa Mesteșugarilor din Satu Mare

by Mihaela Ghiță

Expoziția de artă contemporană ”Atelier în Mai”, un eveniment de marcă în peisajul artistic sătmărean își deschide porțile vineri, 22 mai, de la ora 19.00, la Casa Meșteșugarilor. Expoziția este organizată de grupul de artiști de pe strada Ștrandului împreună cu Primăria Municipiului Satu Mare și Centrul Cultural „G.M. Zamfirescu.

”Atelier în Mai” a ajuns la a 13-a ediție și este mai mult decât o expoziție, este o invitație pentru  iubitorii de artă la o „evadare din ritmul cotidian, o călătorie în lumea imaginilor, formelor, gesturilor și emoțiilor”.

Publicul va avea ocazia să descopere multiplele expresii ale artei moderne, să folosească acest prilej pentru binemeritate momente de socializare în compania unor oameni minunați, așa cum sunt artiștii plastici sătmăreni.

Expoziția poate fi vizitată în perioada 22 mai – 5 iunie, de luni până vineri între orele 09.00–17.00. Intrarea este gratuită.

You may also like

Leave a Comment